Powrót do C

Rozliczenia wody etc...

Kompleks C

Moderator: Piotr__pit

Rozliczenia wody etc...

Postprzez mm » 21 lut 2017, o 20:04

Cześć, dostałem rozliczenie kosztów mieszkania.
Czy ktoś z Was rozumie czemu pozycja CO opłata zmienna jest zdublowana? Generuje ona u mnie dość dużą niedopłatę.
mm
Rezydent

Kompleks: C

Re: Rozliczenia wody etc...

Postprzez Piotr__pit » 21 lut 2017, o 23:58

tez tak mam i nie bardzo wiem o co chodzi :/
Piotr__pit
Rezydent

Postprzez krzys » 22 lut 2017, o 07:22

Będąc szczerym zauważyłem to ale zrzuciłem to na ubiegłoroczne dłubanie przy zamówionej mocy grzewczej kiedy to nagle okazało się że jednak potrzeba jej trochę więcej. Myślę że najlepszym rozwiązaniem byłby telefon do FSM i dopytanie o co chodzi.
krzys
Rezydent

Postprzez tomiu1 » 22 lut 2017, o 08:09

są dwa odczyty, bo była wymiana liczników . Jeden odczyt do momentu wymiany , a drugi od wymiany do 31.12.2016, a zaliczkę macie w jednej pozycji z całego roku. Przynajmniej ja tak mam. Jak przeliczycie zaliczkę pobieraną co m-c na koszt zmienny w czynszu x 12 to powinna wyjść zaliczka z rozliczenia. Odczyty liczników każdy ma inne to zrozumiałe ;)
tomiu1
Mieszkaniec

Postprzez mm » 30 sie 2017, o 18:01

Tak płacąc i patrzać na kwity nie irytuje Was, że systematycznie opłąty rosną? Kiesyś miejsce było smiesznie tanie , teraz zrobił osie 65 zł, tak samo piwnica 35 zł. Nie do konca roozumiem, Jesli jesty miejsc i komorek 90 to naprawde jest na utrzymanie poitrzebne 9tys zł? Tak samo wywóz smieci i osoby do obslugi, sprzątania. Placimy za wywozenie pojemników do góry przed blok jakims osobom a nie lepiej jak bysmy mieli w kompleksie swoja zlota raczke i sprzataczke? Ile to by nas kosztowało? Złota rączka minimalna krajowa i bylby od drobnych napraw i pomagania w sprzataniu i wywuzeniu konteneró. Denerwuja mnie te oplaty bo niedlugo bedziemy placili tyle co w spółdzielni stare bloki. Czy ktos kontroluje spoldzielnie i oplaty za prad, faktyczne koszty?
mm
Rezydent

Powrót do C