[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
 Forum Osiedla Eskulapa • Zobacz wątek - rozliczenia CO

Powrót do C

rozliczenia CO

Kompleks C

Moderator: Piotr__pit

Re: rozliczenia CO

Postprzez baron73 » 30 paź 2014, o 09:08

Chyba wielkich kosztów za ogrzewanie części wspólnych nie powinno być ,narzekają mieszkańcy kompleksu nie tylko naszego że są"sauny" na klatkach !!! Chyba nikt jeszcze nie odkręca grzejników a cieplo jest z powodu wadliwej izolacji rur doprowadzających cieplo do mieszkań.za to placa wlasciciele mieszkań.
baron73
Rezydent

Kompleks:

Postprzez Vivid » 30 paź 2014, o 09:10

"Udać się po fachowe rozliczenie do administratora"? Śmiech na sali. Czy w tej wspólnocie już zawsze wszystko będzie tak funkcjonować, że nie ma żadnej przejrzystości tylko za każdym razem indywidualnie trzeba się jaśnie państwa dopytywać co i dlaczego? A może by jednak tak raz na jakiś czas zwołać zebranie dla zainteresowanych mieszkańców i na forum grupowo wyjaśnić wątpliwości? Kilka dni temu dostarczono mi rozliczenie, ale tak mnie wkurzyło, że nadal nie mam ochoty dokładnie zająć się tą sprawą. Na razie mam kilka refleksji:
1. Czy naprawdę konieczne jest, by dwuosobowe drużyny roznosiły osobiście te rozliczenia do mieszkań? Wcześniej dostawaliśmy je do skrzynek i było ok. Przecież to na pewno generuje dodatkowe koszty dla nas. Skoro Pani Administrator nie jest w stanie w ramach swoich obowiązków tak jak dotychczasowi administratorzy dokonać odczytów, tylko musimy za to ekstra płacić spółdzielni, to przypuszczam, że to roznoszenie też nie jest wliczone w cenę miesięcznej opłaty za obsługę. Od razu obalam argument, że trzeba mieć dowód, że ktoś je dostał - jakoś nie zauważyłam, żeby takie osobiste dostarczanie wpłynęło na lepszą ściągalność czynszu. W mojej klatce jak było 11 zadłużonych mieszkań, tak nadal jest 11 i w głowie się to nie mieści, bo to oznacza mniej więcej 50%!
2. Co to za dopłata za wywóz śmieci? Przecież co miesiąc płacimy tyle, ile wymaga od nas Miasto. Przypuszczam, że niedopłata powstała albo przez to, że właśnie dłużnicy nie płacą czynszów i ci uczciwie płacący znowu muszą dosponsorować ich beztroskie życie, bo trzeba opłacić faktury albo dostaliśmy podwyższenie kosztów za brak segregacji śmieci (wieczny syf w pomieszczeniu na odpadki, wszystko wala się po podłodze, bo niektórym rączki, by odpadły albo fundusz domowy znacznie by ucierpiał, gdyby śmieci wyrzucili w zawiązanym worku). Proszę Państwa, życie w tej wspólnocie to jakiś absurd i ja naprawdę nie mam już siły na pielgrzymowanie do Pani Administrator i dopytywanie się o sprawy, które powinny być ogólnie dostępną jasną, przejrzystą, uczciwą wiedzą. Kto to w ogóle widział, żeby rozliczenie CO mieszać z jakimiś rzekomymi niedopłatami za śmieci. Dzięki temu z długo oczekiwanej nadpłaty za CO prawie nic mi nie zostanie, a nikt nie raczył na tym wspaniałym rozliczeniu wyjaśnić o co chodzi z tymi śmieciami. Brak profesjonalismu. Niestety wielki spółdzielniany moloch profesjonalizmu i rzetelności w stosunku do klienta wcale nie gwarantuje, jak to niektórym się marzyło. A tak przy okazji - ktoś wie na jakim etapie jest nasz Zarząd i FSM w sankcjonowaniu naszych roszczeń od dewelopera? Czy przypadkiem za jakieś 2 miesiące nie kończy nam się rękojmia na kompleks? Brak słów...
Vivid
Rezydent

Kompleks:

Postprzez Vivid » 30 paź 2014, o 09:15

Magic, odpowiadając na Twoje pytanie: nie odczułam żadnej korzyści, wręcz przeciwnie. I znów będę mieć zimno w mieszkaniu, bo płacę głównie właśnie za "saunę" na klatce, która od mojego licznika biegnie sobie nieizolowaną rurą przez cały długi korytarz do mojego mieszkania. I jakoś na to mędrcy ze spółdzielni nie znaleźli sposobu. I teraz będę płacić za tę saunę podwójnie: raz, że z licznika, dwa w kosztach stałych. To jest jakaś paranoja! Apelowałam, by chociaż najbardziej pokrzywdzone przez brak izolacji mieszkania miały jakiś inny przelicznik, ale oczywiście zignorowano to. Niestety, te wielkie mieszkania w trzeciej klatce są zaraz przy licznikach i one płacą mniej za saunę, a te malutkie są najdalej i płacą relatywnie najwięcej :( Cieszę się, że poruszyliście wątek tego CO, bo od tygodnia szlag mnie trafia przez to, ale już nie miałam siły sama zaczynać tego tematu, bo żadne rozmowy z Zarządem ani Panią Administrator nie przynoszą efektu. A nie, przepraszam, bo ponad roku walki udało mi się w końcu wyprosić naprawę światła w garażu. Po ponad roku!!!
Vivid
Rezydent

Kompleks:

Postprzez Vivid » 30 paź 2014, o 09:16

Zaczynam podejrzewać, że tak długo czekaliśmy na rozliczenie CO, bo mędrcy kombinowali, jak dzieki niemu pokryć inne długi wspólnoty. Ale jak długo uczciwie płacący mają tu sponsorować dłużników?????!!!!!
Vivid
Rezydent

Kompleks:

Postprzez magic » 30 paź 2014, o 15:14

Też mam takie wrażenie, bo na razie nie słyszałem, żeby ktoś skorzystał na nowym sposobie rozliczania a przeciez bilans musi się zgadzać - ktoś stracił, ktoś zyskał.
magic
Mieszkaniec

Kompleks:

Postprzez baron73 » 30 paź 2014, o 19:49

Straciły osoby które oszczędzały co tu wiele ukrywać sam jestem tego przykładem.Ja widać FSM potrafi mieć na wszystko najlepsze rozwiązania :lol: Inne wyliczenia też są super zaś inni administratorzy z sąsiednich kompleksów źle wyliczają czynsze oraz rozliczenia.Lepiej trafić nie mogliśmy ,tylko czemu tak drogo to wychodzi?????Co kwartał m.in. ubytki wody są coraz wieksze ,tylko skąd to się bierze skoro przez ostatnie lata tego nie bylo???????
baron73
Rezydent

Kompleks:

Postprzez baron73 » 30 paź 2014, o 19:55

Vivid mowisz że mędrcy kombinowali ,czemu tak myślisz ????Przecież dowiedzieliśmy się po czasie że w rozliczeniu za poprzedni okres grzewczy wrzucono wszystkie niedobory finansowe wtedy 1 GJ wyszedl u nas 94 zł.W ostatnim rozliczeniu wszystko jest ok tylko czemu koszty były na podobnym poziomie a koszt 1 Gj wyszedł 99zl ?????Wszystko przecież gra cóż chcieć od tych rozliczeń.
baron73
Rezydent

Kompleks:

Postprzez marta0407 » 30 paź 2014, o 22:38

No cóż... Dziękuję za próby wyjaśnienia-staram się zrozumieć tok myślenia zarządców,ale niestety ani mi to nie wychodzi, ani też się z tym nie potrafię zgodzić. Nie rozumiem przede wszystkim tego,że rok temu cała oszczędność lądowała w mojej kieszeni,a w tym roku jest ona pomniejszona o 500zł!!! :shock: Zastanawiam się więc, jaki budżet zasilają te pieniądze, skoro rozliczenie części wspólnej odbywa się osobno! Poprawcie mnie proszę, jeśli się mylę, ale skoro każdy płaci za swoje rzeczywiste zużycie to naprawdę nie rozumiem do czego służy i jakie konto zasila "Opłata stała"?! :?
marta0407
Nowy gość

Kompleks:

Postprzez Vivid » 31 paź 2014, o 12:05

Jak to jaki budżet? Ależ to wydaje się być proste. Czynsze są skalkulowane tak, by pokryły koszty utrzymania wspólnoty - ale przy założeniu, że wszyscy je uczciwie płacą. Niestety jak wiemy duża część mieszkańców w naszym kompleksie nie poczuwa się do płacenia, stąd duże zadłużenie. Jeśli nie potrafi się skutecznie wyegzekwować tych należności, to trzeba jakoś inaczej tę dziurę łatać. Czyżby na to szły m.in. te "opłaty stałe"? :)
Vivid
Rezydent

Kompleks:

Postprzez monik2908 » 4 lis 2014, o 17:17

Mam pytanie jak wygląda sprawa z sauną na klatkach ? Czy coś ruszyło się w temacie ? Czy jakiś wniosek do sądu albo jakiś inny dokument został wysłany ... a może sprawa leży odłogiem i czekamy na koniec okresu gwarancji?
Uważam, że potrzebne jest spotkanie żeby wyjaśnić wszystkie niejasności i odpowiedzieć na pytania mieszkańców, bo zapewne nie jestem jedyną osobą zainteresowaną bieżącymi sprawami...a grudzień coraz bliżej.
monik2908
Bywalec

Kompleks:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do C