Forum Osiedla Eskulapa • Zobacz wątek - Brama wjazdowa do garażu

Powrót do D

Brama wjazdowa do garażu

Kompleks D

Brama wjazdowa do garażu

Postprzez ak47 » 26 mar 2014, o 09:01

Dzisiaj wraz z sąsiadem walczyliśmy z bramą.Ludzie opamiętajcie się!Jeżeli ktoś nie ma pilota, miejsca postojowego to niech nie wjeżdza do garażu na chama.Jakaś osoba uszkodziła spiralę, drut czy hamelec bezpieczeństwa?Bramy wogóle nie da się otworzyć nawet ręcznie-spada w dół.Mechanizm elektryczny działa, ale brama się blokuje.Nie mówię że do pracy się spózniłem,ale grzebanie przy bramie grozi uszkodzeniem samochodu nawet śmiercią.Jeżeli nie możemy otworzyć bramy, ciągniemy delikatnie za wiszący sznurek i otwieramy bramę ręcznie.Jeżeli chcemy otworzyć z pilota naciskamy na czerwone kółko i wkładamy mechanizm w taśmę z ząbkami.Jeżeli będziecie się bawić w nieodpowiedni sposób w najlepszym wypadku nie wyjedziecie z garażu.Uczulam nad takim grzebaniem bo komuś brama spadnie na samochód, a jak ktoś będzie stał pod nia, zabije na miejscu, albo połamie.
Uczulam też wyjeżdzających aby czekali aż brama się do końca otworzy.Bramy takie z czasem lubią spadać w dół.Możecie się zdziwić kiedyś jak po otwarciu brama dojdzie do końca(otworzy się) i z pełną prędkością spadnie w dół nie zatrzymując się.Proszę o zgłoszenie sprawy na zebraniu-niestety ja pracuję. :ugeek:
ak47
Bywalec

Kompleks: D

Re: Brama wjazdowa do garażu

Postprzez ewka26 » 26 mar 2014, o 11:18

No niestety uczestniczyłam w tej walce z bramą i czasem to co ludzie wyczyniają to w głowie się nie mieści! Macie problem z pilotem? można kupić i po bólu! Temat jak najbardziej zostanie nadany na zebraniu! Jak nie lewe parkowanie to inne problemy! Ludzie sami robimy sobie koszty!
ewka26
Rezydent

Kompleks: C - D

Postprzez kubadesign » 26 mar 2014, o 13:47

ak47 napisał(a):Jakaś osoba uszkodziła spiralę, drut czy hamelec bezpieczeństwa?

Niszczenie mienia? Może trzeba zgłosić sprawę na policję? Na niektórych nic innego nie działa.
kubadesign
Rezydent

Kompleks: B

Postprzez Cez » 26 mar 2014, o 19:12

Naprawdę brawa dla tego idioty, który uszkodził bramę! Człowieku idź odwiedź specjalistę od głowy, zanim ponownie zaczniesz pchać swe łapska w mechanizmy, których Twój mały móżdżek nie ogarnia. Brama jest dosłownie powyginana na jej końcu!
Ostatnio edytowano 26 mar 2014, o 22:31 przez Cez, łącznie edytowano 1 raz
Cez
Rezydent

Postprzez ak47 » 26 mar 2014, o 19:17

Właśnie wracam do domu i widzę uszkodzoną bramę.Brak słów....ludzie czy wy używacie mózgu?O 6 rano brama się nie otwierała w ogóle, nawet ręcznie.Jakoś z sąsiadem w końcu udało się ją otworzyć, ale opadała w dół z impetem.Zamknąłem ją.Teraz widzę że jest uszkodzona, tzn wyrwana obudowa z dołu segmentu bramy.Jeżeli ktoś nie mógł wyjechać trzeba było dzwonić po taksówkę a nie rozwalać bramę!!!! Brak mi słów...Ktoś kto zrobił szkodę niech ma odwagę i zapłaci za naprawę.Kupmy w końcu i zainstalujmy kamery :idea:
ak47
Bywalec

Postprzez Cez » 27 mar 2014, o 13:04

Wiadomo kiedy brama będzie naprawiona?
Cez
Rezydent

Postprzez ak47 » 27 mar 2014, o 15:44

W bramie uszkodziły się spirale z drutu które pomagają jej się podnieść.Po prostu pękły z lewej jak i z prawej strony.Moim zdaniem powinna być naprawiona na gwarancji ,ponieważ ma 1 rok i już spirale się zepsuły(dlatego pisałem wyżej aby nie wyjeżdzać samochodem dopóki brama się cała nie otworzy i będziemy mieli pewność że na nas nie spadnie).Właśnie tak robi się bez spirali , brama spada w dół, nic jej nie zatrzyma.Połamał się także cały plastik gdzie linka wisiała i cała prowadnica się powykrzywiała (aluminiona tam gdzie ząbki są przy suficie)-do wymiany.
Naprawa jest możliwa w ciągu 2 dni, ale tylko jeżeli zarządca się zgodzi co może potrwać dłużej.Takie dostałem info. :|
ak47
Bywalec

Postprzez PATRYK » 18 kwi 2014, o 19:41

Dla osób które otwierają ręcznie bramę, mam na sprzedaż jednego pilota do w/w bramy (zaprogramowany kompleks D).
Zapraszam na priv.
Pozdrawiam i spokojnych świąt Życzę.
PATRYK
Rezydent

Postprzez shigeki » 12 maja 2014, o 21:45

Czy mam wrażenie (czy mi się zdaje) że problemy mniejsze (wysprzęglona) czy większe (zablokowane "wrota", czujki, mechanizm) pokrywają się z co którąś (nieregularnie) wizytą panów z remondisa.
Tym razem pęknięta sprężynka blokuje nas w garażu lub przed nim. Czemu "oni" z niej korzystają, skoro mają klucz do drzwi obok bramy, a pojemniki się przez nie mieszczą.
Czy można jakoś złożyć skargę na tych pracowników? Nie jestem sam który to zauważyłem ...
shigeki
Mieszkaniec

Postprzez kraus » 28 sty 2015, o 20:47

Co się stało znów z bramą, że tak długo otwarta? Ostatnimi czasy częściej jest popsuta niż działa, kamery chyba nic nie dały, no chyba, że nie działają...
kraus
Bywalec

Następna strona

Powrót do D