Forum Osiedla Eskulapa • Zobacz wątek - Boisko - propozycja likwidacji

Powrót do D

Boisko - propozycja likwidacji

Kompleks D

Boisko - propozycja likwidacji

Postprzez blue_1 » 22 cze 2016, o 08:45

Witam, chciałbym poznać opinię innych mieszkańców nt. boiska między blokami na naszym osiedlu.
Nikt nikomu nie broni zabawy, młodości i praw z tym związanych jednak wyrozumiałość kończy się w momencie codziennych gier do późnych godzin wieczornych. Ta metalowa bramka, wrzaski, piski jest nie do zniesienia. Dzieje się tak dzień w dzień!
Na najbliższym zebraniu Wspólnoty złożę wniosek o likwidację boiska i wyniesienia go poza bloki, na trawę gdzie są świetne warunki. Bo mieszkanie tam to czysta udręka.
Dajcie znać drodzy sąsiedzi co o tym myślicie?
blue_1
Nowy gość

Kompleks: D

Re: Boisko - propozycja likwidacji

Postprzez WMK » 22 cze 2016, o 12:15

Skoro głównym problemem jest hałas wieczorem, to zamiast od razu likwidować, wprowadźmy regulamin korzystania z boiska do koszykówki, wpisując np. ograniczenie do godziny 20. Poza tym boisko leży na terenie wspólnym dla wszystkich kompleksów i dla jego likwidacji nie wystarczy decyzja jednej wspólnoty. A w przypadku, gdyby udało się wybudować boisko w innym miejscu, wtedy można pomyśleć o zmianie przeznaczenia tego terenu. Zachęcam więc w październiku do głosowania na projekt zgłoszony w budżecie obywatelskim.
WMK
Rezydent

Kompleks: C

Postprzez banisquad » 22 cze 2016, o 12:34

Tak, zlikwidujmy wszystko, sklepy, boiska, place zabaw, może też bloki?.
Ostatnio jakimś dziadkom też zaczęły przeszkadzać place zabaw i nawet słyszałem krzyki na maluchów, że za głośne są..
Dajcie sobie spokój z tymi likwidacjami. Może jak autor wyżej napisał, warto wprowadzić regulamin?
banisquad
Rezydent

Kompleks: A

Postprzez blue_1 » 22 cze 2016, o 13:48

Bardzo fajny pomysł z tym regulaminem ale czy rzeczywiście to zda egzamin?
Nie jestem za likwidacją wszystkiego tylko uważam, że każdy ma prawo do względnego spokoju.
Dlatego jestem za każdym rozwiązaniem, które do tego doprowadzi.
Mieszkańcy naszego osiedla nie mieszkający w obrębie boiska nie mają pojęcia jak to słychać w mieszkaniach więc więcej wyrozumiałości. A skoro tego nie rozumieją to niech grają pod swoimi oknami.
Poczekajmy może jeszcze na inne opinie, może coś razem uda się wypracować.
Dzięki za podjęcie tematu!
blue_1
Nowy gość

Postprzez baron73 » 22 cze 2016, o 14:47

Decydując się na zakup mieszkania każdy powinien mieć świadomość co będzie w okolicy jego okien,to było wiadome od samego początku. Nagle zaczyna coś przeszkadzać,regulaminy zbytnio niczego nie zmienią ,bo zawsze ktoś sięznajdzie co będzie robił wg swego uznania. Tak samo jak jest z ciszą nocną,porządkiem itd.
baron73
Rezydent

Kompleks: c

Postprzez Glini » 22 cze 2016, o 20:29

Jestem za nie likwidowaniem :) kota w worku nikt nie kupował. Niedługo wjazd do garażu zostawimy bo przeszkadza dźwięk silników

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Glini
Bywalec

Postprzez baron73 » 22 cze 2016, o 20:52

Nikt tego nie zlikwiduje na szczęście a co niektórym pozostanie tylko ponarzekać. To są części wspólne podobnie jak place zabaw dla dzieci,nie bedzie zgody na likwidacje tego placu ze strony kompleksów ,ponieważ nie jest to realne.
baron73
Rezydent

Postprzez blue_1 » 24 cze 2016, o 20:07

Widzę, że najłatwiej się wypowiadać tym którzy nie mieszkają przy boisku i tego nie rozumieją. Liczyłem na wyrozumiałość i pomoc, jakieś propozycje. Każdy ma prawdo do zabawy ale i inni prawo do spokoju. Sęk w tym żeby każdy to respektował. I nie odwracajmy kota ogonem z wjeżdżaniem do garażu. To nie to samo co napieprzanie w metalową bramkę do późnych godzin! Liczyłem na propozycje rozwiązania problemu. Bo jak na razie zero zrozumienia a przecież stanowimy wspólnotę i razem tu mieszkamy. Widać łatwiej z obcym się dogadać niż z sąsiadami.
blue_1
Nowy gość

Postprzez baron73 » 26 cze 2016, o 08:28

Chyba nie myślałeś przy zakupie mieszkania co będzie w sąsiedztwie,teraz są tego widoczne efekty. Co do działania wspólnot to nie licz na zbyt wiele,każdy sobie żyje i mało kto sie innymi przejmuje jak widać. Podobnie jest z innymi sprawami,popatrz nawet w swoim kompleksie jak to wygląda. Ja na szczęście nie wybrałem mieszkania blisko bardzo tych placów do gry czy zabaw ,zrobiłem to świadomie. Sa zawsze jakieś inne niedogodności,jak to w życiu. Z czasem się przyzwyczajasz do tego i żyć musisz z tym niestety bo samemu wiele nie zmienisz .
baron73
Rezydent

Postprzez blue_1 » 26 cze 2016, o 16:43

Baron73 , masz rację. Samemu ciężko dlatego szukam poparcia a przede wszystkim sąsiedzkiego zrozumienia.
Boisko widziałem ale wierz mi w najgorszych rozmyśleniach nie sądziłem, że jest to taka skala hałasu i częstotliwość. A już na pewno nie cały wieczór często do 22.00.
No nic, nie ma co narzekać. Trzymam za słowo, że idzie się do tego przyzwyczaić:)
blue_1
Nowy gość

Następna strona

Powrót do D