[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
 Forum Osiedla Eskulapa • Zobacz wątek - Brak czujników gazu czyli bezposrednie zagrozenie dla zycia

Powrót do F

Brak czujników gazu czyli bezposrednie zagrozenie dla zycia

Kompleks F

Brak czujników gazu czyli bezposrednie zagrozenie dla zycia

Postprzez dominbdg » 29 lis 2015, o 21:56

jesli co po niektorzy parkuja w parkingu podziemnym...

wczoraj wydarzyla sie fajna akcja - jak osobiscie odpytalem panow elektrykow

ale o co chodzi ? ano generalnie chodzi o caly system czujnikow gazu LPG oraz wentylacji w naszym parkingu podziemnym.
czujniki sa zainstalowane od samego poczatku jednak ... (jako ze imalem sie latami elektronika sam zauwazylem) sa to tylko obudowy, bez czujek tzw. czujek dymu, lpg, gazu etc.

czy to nie smieszne, ze dopiero - ciekawe na czyje wezwanie, panowie zainstalowali w parkingu podziemnym wielkie sterowniki - kontrolery oraz zamontowali aktywne czujniki weglowe do tego calego mechanizmu.

to dla mnie troche zabawne ze do tej pory mielismy tak naprawde obudowy ktore nadawaly sie jedynie na smietnik, bo bez czujek byly nic nie warte, a znam z wlasnego doswiadczenia przypadek jak kiedys w blokach przy wylaczonym jakim kolwiek pradzie, pukala do mnie straz pozarna i okazalo sie ze w jednym jakims starym aucie rozszczelnila sie butla gazowa.

taka 40KG butla gazowa w momencie wybuchu potrafi zlozyc caly blok. mieszkancy nawet nie poczuja jak to strzeli.
akurat wyjezdzalem, zapytalem panow co oni robia: montujemy czujki oraz sterowniki do czujnikow gazu i systemu wentylacji turbopomop,

a ja zapytalem : to ich nie bylo ? a pan: no widzi pan : czy tym blokiem to wogole ktos zarzadza ?
ja mowie: no teoretycznie tak,

a pan: no tak bo dopiero teraz dali kase na sterowniki i czujki gazu i przeplywu powietrza,

moja sugestia: no to bardzo milo, szkoda ze nareszcie, bo to bezposrednie zagrozenie dla zycia jak takiemu ktoremus rozszczelni sie butla w aucie, a LPG to nic innego jak wzbogacony propan-butan,
dla porownania najwieksza butla do domu ma 10KG, w autach montuje sie od 40KG w gore.

butla gazowa 10KG potrafi z luzem wysadzic w powietrze polowe bloku w momencie ulamku sekundy.

nie powiem, atrakcje sa az nadto ;]
Ostatnio edytowano 30 lis 2015, o 10:24 przez kubadesign, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmiana tytułu postu
dominbdg.servebeer.com - fiber network provider
dominbdg
Mieszkaniec

Kompleks:

Powrót do F