[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/includes/functions_content.php on line 678: preg_replace(): The /e modifier is no longer supported, use preg_replace_callback instead
 Forum Osiedla Eskulapa • Zobacz wątek - czy warto kupić mieszkanie?

Powrót do Deweloperzy

czy warto kupić mieszkanie?

Opinie, pytania, doświadczenia

Re: czy warto kupić mieszkanie?

Postprzez Sanszajn » 25 lip 2013, o 09:28

Grzejniki kanałowe wyglądają ładnie, ale ciężko jest je utrzymać w czystości, zwłaszcza posiadając małe dzieci lub zwierzaki. Niestety te metalowe "płytki" wewnątrz są bardzo wrażliwe na dotyk, więc trzeba się z nimi przy czyszczeniu obchodzić jak z jajkiem :) Kratki pokrywające grzejnik też nie należą do super wytrzymałych, chociaż w kompleksie D podobno są lepsze niż w A-C. Raczej nie nastawiaj się, że usuniesz grzejnik kanałowy i zamontujesz ścienny, bo deweloper na to nie pójdzie. Jeśli instalacja grzewcza jest odpowiednio ustawiona, to z wydajnością grzejnika kanałowego nie powinno być problemów.
Co do mieszkań na parterze: jedno z nich (chyba w dużym bloku od strony kompleksu E) robiło za "składzik" i mieszkanie przechodnie dla robotników. Jeśli chodzili po rurach doprowadzających wodę do grzejników, to mogą one nie działać właściwie.
Sanszajn
Rezydent

Kompleks:

Postprzez zero » 28 lip 2013, o 19:55

Witam.

Jest to mój pierwszy post, ale już od jakiegoś czasu przeglądam forum (wcześniej jako gość). Może jeszcze nie tak szybko, ale myślę, że za jakieś 2 maksymalnie 3 lata będę nabywał mieszkanie. Padło na Bydgoszcz, a jeśli Bdg to tylko Fordon, bo bardzo mi się podoba. Już parę lat temu widziałem pierwsze bloki na osiedlu Eskulapa. Teraz osiedle się rozrasta. Moje pytanie w sumie jest na początek dość ogólne czy warto kupić mieszkanie na tym właśnie osiedlu ? Będę chciał kupić mieszkanko ok 50 m 2 pokoje, lub ok 60 m 3 pokoje. W sumie można powiedzieć, że do zakupu daleko, ale już wolę na coś się nastawiać. Chodzi mi o to czy lepiej kupić na Eskulapie nowe i sobie je urządzić, czy może lepiej jakieś z rynku wtórnego i je całkowicie wyremontować. Pytam Was, bo nikt lepiej mi nie odpowie jak mieszkańcy.

pozdrawiam ;)
zero
Bywalec

Kompleks:

Postprzez Bromberger » 29 lip 2013, o 19:19

Mimo, iż jeszcze tam nie mieszkam to moge tylko doradzić, że co nowe to nowe... masz st.deweloperski, urządzasz i mieszkasz, a z rynkiem wtórnym to tak wygląda że musisz robic generalny remont, totalny bałagan, skuwanie podłog, zamawianie workow, kontenera, nowe instalacje itp... jeden plus że Fordon to stosunkowo młode osiedle i stosowane były instalacje miedziane wiec jeden problem z głowy, wiadomo że ile osób tyle opinii, a odnośnie standardów mieszkania na Eskulapie to opinie pozostawiam mieszkańcom ;)
Bromberger
Bywalec

Kompleks:

Postprzez mm » 30 lip 2013, o 09:10

Ogólnie budowa na dużą skalę no i podejście developera "masowe".
O developerze swiadczy np sposób poinformowania, że jedyne połączenie autobusowe (bus prywatny sponsorowany przez Nordica) zostaje zlikwidowany ponieważ sprzedali juz większość mieszkań i nie jest potrzebny im dodatkowy atut... i tutaj pozdrawiam developera i ukłon za to, że od czwartku ludzie będą co rano spacerowali 1,5 kilometra na najbliższy przystanek..... dziękujemy...
mm
Rezydent

Kompleks:

Postprzez zero » 30 lip 2013, o 15:42

Ja też jestem w sumie zdania, że co nowe to nowe. Wiadomo, ale jak człowiek za te ok 2 lata będzie chciał wydać za mieszkanie 50-65 m2 od 240 do ok 300 tyś to jednak chce, aby było ok, bo zapewne będę tam mieszkał do końca życia. Druga sprawa to mówię do mieszkańców jak Wam wychodziło samo zagospodarowanie mieszkania czy powiedzmy 1tys zł na 1m2 wystarczy, aby zrobić pod klucz ? Do wstawienia wszystko oprócz RTV. No i ostatnia kwestia to czy da radę jakoś z nimi negocjować cenę ? Powiedzmy, że chcę kupić mieszkanie jakieś 3 pokoje ok 65 m i chcą za to 4200 za m2. Ile można zbić ? Da radę zejść o 10%, bo jednak fajnie, aby już w tej cenie można nabyć też np garaż lub zwyczajnie, aby te ok 20 tyś zostało na zagospodarowanie. Proszę o wypowiedzi i pozdrawiam
zero
Bywalec

Kompleks:

Postprzez mm » 30 lip 2013, o 16:15

Targuj sie. przedstaw oferte i powiedz ze czekasz na tel czy sie godza. oni juz nie sa najtansi w bdg. Kiedys tak byli, cena byla najnizszaca dzisvwybiru duzo....
mm
Rezydent

Kompleks:

Postprzez zero » 30 lip 2013, o 17:15

Pewnie, że nie najtańsi, ale jeżeli np chcę mieszkać w Fordonie, mieszkanie ma być nowe, nie chce mieszkać koło akademików to wbrew pozorom wybór wcale nie jest wielki jak dla mnie. Moje pytanie czy można zejść faktycznie z tej ceny co mają np na aukcjach. Bo powtarzam, że wykładając ponad 250 tyś dla mnie super by było jakby udało się wytargować kase na miejsce parkingowe np to pod dachem.
zero
Bywalec

Kompleks:

Postprzez Bromberger » 30 lip 2013, o 17:44

http://www.fordon4u.pl/
Przykład na to, że ND nie jest najtańszy, a wiadomo że E-BUD terminowo i należycie podchodzi do nabywców mieszkań ;)
Bromberger
Bywalec

Kompleks:

Postprzez zero » 30 lip 2013, o 18:01

No faktycznie tam ceny są sporo niższe. Warto widzę zacząć już powoli obserwować co się dzieje i będzie działo. Jak ktoś wcześniej napisał nowe to nowe. Nie mam jakoś specjalnie nastawienia na konkretne miejsce w Fordonie, ale to osiedle przy akademikach odpada. Kiedyś za studenta mieszkałem na Kwiatkowskiego przy basenie i lokalizacja na moje super. No, ale w takich miejscach nowych bloków nie dostaniemy.
zero
Bywalec

Kompleks:

Postprzez Bromberger » 30 lip 2013, o 18:36

Nawet to był mój post :D Oglądałem wiele mieszkań i jednak przeważyło to nowe M. jak zrachunkujesz oba przypadki to wyjdzie Ci jeszcze na plus kupić deweloperkę, bo może i cena za m2 jest trochę wyższa ale wyrówna Ci się to później nie płacąc podatku PCC, prowizji agentowi nieruchomości i całości za notariusza, bo połowę płaci deweloper...dolicz jeszcze oszczędności za okna,drzwi antywłamaniowe, gres na balkonie, parapety, kaloryfery, wylewki, nowe tynki itp wydatki , których niektórzy nie liczą kupując mieszkanie i jak zaznaczyłem w poprzednim poście wchodzisz na deweloperkę i się urządzasz, a przy wtórnym musisz najpierw musisz przejść przez etap rozjebundy, bo mało kiedy trafiasz na mieszkanie dla siebie i tak zawsze będziesz je remontował...i kolejna rzecz że faktycznie mało jest inwestycji mieszkaniowych w 4donie, obecnie to Górzyskowo się najwięcej buduje ;)
Bromberger
Bywalec

Kompleks:

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Deweloperzy