Powrót do O Forum

Spamowcy

Propozycje, sugestie, poprawki

Spamowcy

Postprzez WMK » 16 kwi 2016, o 14:17

W jaki sposób możemy ograniczyć, a najlepiej wykluczyć, wpisywanie przez kilka osób (może to jest jedna) bezsensownych wpisów, robionych zawsze grupami, w kilku tematach krótkie zdanka niewnoszące absolutnie nic do danego tematu. Najczęściej połączone z jakąś kryptoreklamą w niektórych wpisach. Czy moderatorzy lub administratorzy mają jakiś pomysł?
WMK
Rezydent

Kompleks: C

Re: Spamowcy

Postprzez Sanszajn » 16 kwi 2016, o 19:35

Walczymy z tym od samego początku. Takie wpisy nic nie wnoszące do tematu, często zawierające linki do innych stron są mega upierdliwe. Zgłaszamy do admina a on robi co może, ale chyba niestety niewiele da się z tym zrobić. W moim dziale takie posty od razu kasuję, niestety jako moderator nie mogę blokować kont takich spamujących użytkowników.
Sanszajn
Rezydent

Kompleks: B

Postprzez krzys » 9 wrz 2016, o 10:46

Ostatnimi czasy spamowców pojawia się dość sporo. Może warto rozważyć jakiś sposób weryfikacji użytkowników tak aby ograniczyć listę do osób które tworzą konta, piszą jakiś bezsensowny post tylko po to żeby za kilka/kilkanaście dni wrócić i utworzyć wątek/post z jakąś kryptoreklamą.

Myślę że nowoutworzonych możnaby pytać o jakieś charakterystyczne cechy osiedla albo zrobić autoryzacje np poprzez wrzucenie jakiegoś ustalonego hasła do skrzynki pocztowej.

W ten sposób moglibyśmy zapanować nad spamem który się pojawia.

Pozdrawiam
krzys
Rezydent

Postprzez admin » 9 sty 2017, o 15:15

W związku z walką ze spamem na forum:

1. Rejestracja jest teraz możliwa tylko po przesłaniu prośby o hasło na mój email (odpowiednia informacja znajduje się w formularzu rejestracji)

2. Usunąłem wszystkie konta nieaktywne oraz konta bez postów założone przed 1 czerwca 2016 r.

3. Użytkownicy postujący wg schematu 1. post o niczym / 2. post z linkiem są natychmiast banowani i wysyłani w kosmos razem ze swoim spamem.
admin
Poniekąd Admin

Postprzez WMK » 9 sty 2017, o 17:02

Bardzo dobry pomysł. Popieram.
WMK
Rezydent

Postprzez krzys » 9 sty 2017, o 18:48

Podpisuję się pod tym obiema rękami :) Może w końcu będziemy mieć porządek na forum :D
krzys
Rezydent

Powrót do O Forum